1. Alsótest (Lábak és Fenék)
Főbb Izomcsoportok: combfeszítők (quadriceps), combhajlítók (hamstrings), farizmok (gluteus maximus, medius, minimus), vádli (gastrocnemius és soleus).
Miért Fontos?
- Erő és Stabilitás: Az alsótest erős izmai növelik az általános erőt és stabilitást, ami segít a mindennapi tevékenységekben, mint például a járás, lépcsőzés és emelés. A várandósság alatti derékfájdalamakat is ki tudod küszöbölni.
- Anyagcsere és Kalóriaégetés: Az alsótest nagy izomcsoportjai segítenek növelni az anyagcserét és fokozzák a kalóriaégetést, mivel ezek az izmok sok energiát igényelnek.
- Alakformálás: A tónusos lábak és feszes fenék esztétikailag vonzóak és sok nő számára fontos cél.
Gyakorlatok: guggolás, kitörés, lábtolás, sumo guggolás, kettlebell swing.
2. Core (Törzs és Hasizmok)
Főbb Izomcsoportok: egyenes hasizom (rectus abdominis), ferde hasizmok (obliques), haránt hasizom (transversus abdominis), mély törzsizmok (core stabilizátorok).
Miért Fontos?
- Stabilitás és Egyensúly: Az erős core izmok segítenek fenntartani a test stabilitását és egyensúlyát, ami csökkenti a sérülések kockázatát és javítja a testtartást. Elkerülhető vele a nagyobb mértékű szétnyílt hasizom szindróma a várandósság után.
- Sportteljesítmény: A core erőssége alapvető fontosságú számos sporttevékenységhez, mivel az erő nagy része a törzsből származik.
- Szülés utáni Regeneráció: A hasizmok erősítése segít a szülés utáni regenerációban és a hasfal tónusának visszanyerésében.
Gyakorlatok: plank, oldalsó plank, orosz twist, lábemelés, biciklizés fekve.
3. Felsőtest (Karok, Vállak, Hát)
Főbb Izomcsoportok: mellizmok (pectoralis major), vállizmok (deltoidok), hátizmok (latissimus dorsi, trapezius), bicepsz, tricepsz.
Miért Fontos?
- Erő és Funkcionalitás: Az erős felsőtest izmok szükségesek a mindennapi tevékenységekhez, mint a tárgyak emelése, tolása és húzása.
- Testtartás: A hátizmok és vállak erősítése javítja a testtartást, csökkenti a hátfájást és megelőzi a testtartási problémákat.
- Alakformálás: A tónusos karok és vállak esztétikailag vonzóak, és segítenek az általános testkompozíció javításában.
Gyakorlatok: fekvőtámasz, evezés kézisúlyzóval, vállnyomás, bicepsz hajlítás, tricepsz tolódzkodás.
4. Kardio
Miért Fontos?
- Szív- és Érrendszeri Egészség: A rendszeres kardio edzés javítja a szív- és érrendszeri egészséget, csökkenti a szívbetegségek kockázatát és javítja a vérkeringést.
- Kalóriaégetés és Zsírcsökkentés: A kardio edzés segít a kalóriaégetésben és a testzsír csökkentésében, ami támogatja a testsúly és a testkompozíció kontrollját.
- Állóképesség: A kardio edzés növeli az állóképességet, ami javítja a fizikai teljesítményt és az energiaszintet a mindennapi tevékenységek során.
Gyakorlatok: futás, kerékpározás, úszás, ugrókötelezés, HIIT (magas intenzitású intervallum edzés).
További kérdés esetén keress bizalommal!
Maczkó Nóra
Anya a Csoda- Anyamentor
+36 70 639 6256
www.anyaacsoda.hu
nora@anyaertbabaert.hu
Facebook | Zárt Fb csoport | Instagram | Youtube